آغاز نخستین دوره سرپرستی کاروان های ورزشی کارگران در مهدیشهر

افتتاحیه ای با شکوه برای سرانجامی پربار!

نخستین دوره سرپرستی کاروان های ورزشی برای مدیران ورزش کارگری سراسر کشور از صبح امروز در دانشگاه سمنان مهدیشهر به صورت رسمی آغاز بکار کرد.
افتتاحیه ای با شکوه برای سرانجامی پربار!

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش کارگری، در این دوره که با هدف ارتقا سطح علمی و مدیریتی مسئولین ورزش کارگری سراسر کشور با همکاری اداره کل امور ورزشی و آکادمی ملی المپیک در حال برگزاری می باشد، بیش از ۸۰ نفر از سراسر کشور حاضر شدند.
این در حالیست که مراسم افتتاحیه این دوره آموزشی صبح امروز با حضور رمضی(سرپرست فدراسیون ورزش کارگری)، حیدری(مدیرکل امور ورزشی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی)، نقیان مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان سمنان و سایر مسئولین ورزش کارگری در سالن همایش های دانشگاه سمنان برگزار گردید.
نقیان در ابتدای مراسم افتتاحیه ضمن خیر مقدم به میهمانان میزبانی چنین برنامه های آموزشی و ورزشی در استان سمنان استقبال کرد و گفت:بنده خودم را از خانواده ورزش می دانم و عناوین بسیاری را در رشته دو ومیدانی کسب نموده ام. برهمین اساس من از برگزاری چنین رویدادهایی در سطح استان بسیار خرسندم.
نقیان در ادامه با اشاره به لزوم برگزاری دوره های مدیریت در خانواده ورزش کارگری افزود: استان سمنان در سالهای اخیر نقش پررنگی در ورزش کارگری داشته و ورزشکاران سمنان عناوین بسیار مطلوبی را هم در عرصه های ملی و هم بین المللی کسب نموده اند.این موضوع نشان دهنده برنامه ریزی و عملکرد مطلوب هیئت ورزش کارگری استان می باشد که من معتقدم که این برنامه ریزی و تلاش بی وقفه باید ادامه داشته باشد و کارگران استان سمنان در میادین ورزشی نقش پر رنگ تری داشته باشند.
در ادامه مراسم حیدری مدیرکل امور ورزشی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، با اشاره به اهداف اداره کل، اظهار داشت: خوشبختانه در ۶ ماهه نخست امسال همکاری فدراسیون و اداره کل و هدف گذاری دو مجموعه در کنار یکدیگر کارنامه ای درخشان را به ثبت رسانیده است.هدف اصلی اداره کل امور ورزشی ورزش سلامت محور و ورزش همراه با بهره وری است.ما در این راه مشکلات بسیاری را پشت سرگذاشته ایم و تلاش های بسیاری کرده ایم اما هیچگاه از حرکت بازنمانده ایم.
حیدری در ادامه با اشاره به تغییر رویکرد اداره کل امور ورزشی در سالجاری افزود: ما با رویکرد جدید به دنبال کسب مشارکت کارفرمایان در ورزش هستیم که سهم بسزایی را می توانند در گسترش ورزش کارگری داشته باشند.استان ها می توانند با استفاده از ظرفیت های کارفرمایان و با تفهیم نقش ورزش در بهره وری کارگران  واحد های تولیدی و صنعتی را توجیه کنند که بهره وری کارگران با حضور در میادین ورزشی بیشتر خواهد شد.
حیدری در پایان با اشاره به ورزش اصناف عنوان کرد: یکی از موضوعاتی که با فدراسیون به توافق رسیده ایم، این است که ورزش را به سمت اصناف هدایت کنیم .این موضوع در ساختار اداره کل امور ورزشی نیز صراحتا عنوان شده که ورزش باید به سمت اصناف هدایت شودو مسابقات را بین صنوف مختلف و یکسان برگزار کنیم .البته این موضوع هیچ خدشه ای به ورزش قهرمانی وارد نخواهد کرد بلکه می تواند بعنوان زیرساخت و یا مکمل آن در دستور کار قرار گیرد.
سرپرست فدراسیون ورزش کارگری آخرین سخنران مراسم افتتاحیه بود، که در ابتدا از مشارکت میزبان، آکادمی ملی المپیک و اداره کل امور ورزشی تشکر کرد و گفت:یکی از موضوعاتی از ابتدای تاسیس فدراسیون تا الان به واقع مشهود بوده بحث حضور کاروان های ورزش کارگری در میادین بین المللی می باشد که قطعا نقایصی را به همراه داشته است.این مهم ما را برآن داشت تا با استفاده از تجارب ارزنده آکادمی ملی المپیک و همکاری اداره کل امور ورزشی این دوره آموزشی را برگزار کنیم که با توجه به تعدد حضور کاروان های ورزش کارگری در میادین بین المللی امری ضروری محسوب میشود.
در دیداری که با آقای دکتر قراخانلو ریاست آکادمی ملی المپیک داشتم، ایشان توجه ویژه ای به ورزش کارگری داشتند و قرار شد تا در مباحث آموزشی نظیر همین دوره و همچنین در بحث آماده سازی تیم های ملی ورزش کارگری حمایت های ویژه ای را از کاروان های ما داشته باشند و در پایان مدارک معتبر و ارزشمندی نیز برای شرکت کنندگان در این دوره صادر خواهد شد.

رمضی در ادامه با اشاره به انتخابات ورزش کارگری که در آذرماه امسال برگزار می شود، گفت: همانگونه که در مراسم معارفه بعنوان سرپرست فدراسیون ورزش کارگری قول داده بودم، حضور استان ها در انتخابات ورزش کارگری بجای انجمن های ورزشی در این دوره اجرا خواهد شد و روسای هیئت های استانی بعنوان اعضای مجمع می توانند ریاست فدراسیون ورزش کارگری را انتخاب کنند.البته در حال حاضر چند استان هستند که انتخابات آنها برگزار نشده و مدیریت آنها بعهده سرپرست می باشد که قطعا تا قبل از انتخابات فدراسیون وضعیت آنها مشخص خواهد شد و روسای آنها در انتخابات هیئت های استانی برگزیده می شوند.
رمضی با اشاره به حضور روسای جدید در هیئت های استانی اظهار داشت:درست است که برخی از هیئت های ورزش کارگری استان ها روسای جدیدی را برگزیده اند اما ورزش کارگری در کشور قدمتی قریب به ۵۰ سال دارد و فدراسیون در حال طرح ریزی این موضوع است که هیئت ها نیز باید مجامع سالیانه خود را برگزار کنند و عملکرد خود را در این مجامع بصورت شفاف ارائه دهند.
رمضی در پایان با اشاره به وضعیت هیئت ها ورزش کارگری در آینده یادآور شد:بدنبال آن هستیم تا هیست های استانی استقلال مالی پیدا کنند و در این راستا با حمایتی که اقای حیدری داشته اند مقرر شد تا هر هیئتی یک حساب برای درآمدزایی و امورات جاری خود ایجاد کند. همچنین هیئت ها در بحث انجمن ها نیز باید بصورت جدی تری وارد گود شوند و همانگونه که در ابتدای سال انجمن های ورزش کارگری به دو گروه فعال و در حال توسعه تقسیم شدند، هیئت ها نیز بایستی الگو برداری کنند و با استفاده از افراد متخصص در رشته های مختلف تقسیم کارکنند و همچنین با فعالیت گسترده در بحث عضوگیری که فدراسیون در حال آغاز آن می باشد، بتوانند مشارکت بیشتری را در حوزه ورزشی جذب کنند.


پیوست ها
مولف: مصطفی عطری

کد: 50017097

زمان انتشار: پنج شنبه 5 مهر 1397 08:30 ب.ظ

منبع: روابط عمومی فدراسیون ورزش کارگری

تعداد نمایش: 86